Zaangażuj się

Stale poszukujemy ludzi chętnych żeby w jakiś sposób się zaangażować i razem z nami działać na rzecz rozwoju Rugby League w Polsce. Jak łatwo się domyślić, budując nowy w kraju sport, każda para rąk do pracy jest bezcenna! Czytając ten tekst możesz być więc pewny, że czekamy właśnie na Ciebie! Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje w jakiej roli, i co najważniejsze – w jaki sposób możesz się zaangażować.

Zawodnik

Wszystkie nasze drużyny potrzebują nowych zawodników. Do której z nich się nie zgłosisz, możesz być pewien, że będziesz mile widziany! Wzrost, waga, wiek czy nawet płeć nie mają znaczenia. Jakiekolwiek doświadczenie w sportach kontaktowych również nie jest wymagane! Na co jeszcze czekasz? Dowiedz się GDZIE TRENOWAĆ. Pamiętaj również, że Rugby League to nie tylko 26 facetów przewracających się wzajemnie na trawiastym boisku. Sprawdź jakie inne ODMIANY mogą Cię zainteresować!

Trener

Każda drużyna potrzebuje trenera. Więcej, duże kluby zatrudniają wielu trenerów dla samego tylko pierwszego zespołu! A gdzie grupy juniorskie, kobiety, oldboye? Dobry trener zawsze jest w cenie, a kto wie? Może to właśnie ścieżka kariery dla Ciebie? Zapisz się na organizowane przez nas co roku bezpłatne kursy trenerskie 1 stopnia i pomóż swojej (chociażby dopiero powstającej!) drużynie dojść na szczyt!

Sędzia

Tak, sędzia to wyjątkowo niewdzięczna praca. Choćbyś dawał z siebie wszystko, kibice i tak wiedzą lepiej wyzywając Cię od ch… cherlaków itd. Ale czekaj! To nie piłka nożna! W Rugby League sędzia ma zawsze rację, a choćby i nie miał to lepiej z nim nie dyskutować, bo resztę meczu obejrzymy z perspektywy trybun. Wyobraź sobie siebie dyrygującego na boisku 26 dorosłymi mężczyznami, a żaden z nich nie może nawet odpyskować… Całkiem serio, jako sędzia zawsze będziesz w środku akcji, a w dodatku czeka Cię wiele interesujących podróży. Zapisz się na organizowane przez nas co roku bezpłatne kursy sędziowskie 1 stopnia i rozpocznij karierę już dziś!

Działacz

Jakby nie patrzeć “działacz” to dość szerokie pojęcie. Możesz znać się na zarządzaniu klubem, tworzeniu stron internetowych czy koszeniu trawników, a tak czy inaczej będziesz wartościowym członkiem zespołu! W polskim Rugby League zawsze szukamy ludzi z przeróżnymi umiejętnościami. Nawet jeśli nie możesz lub nie chcesz być zawodnikiem, trenerem czy sędzią nic nie stoi na przeszkodzie żebyś współtworzył/a Rugby League w naszym kraju. Zainteresowany/a? Napisz nam w jaki sposób możesz pomóc!